Genel

Hepsiburada mı? Uzak Durun.

Uzun zamandır yazmaya vakit bulamıyordum ama kısmet Hepsiburada‘yaymış.

Dün (23 Şubat 2017) bu arkadaşların “Bugün Teslimat” ikonlu ürünlerinden birini almak gibi bir hataya düştüm. Teslim saati olarak 24 Şubat 18:00 – 23:00 arası belirtilmesine rağmen gelen giden olmadı. Hadi gelemediniz, olumsuzluk oldu, insan arar söyler. AGT Kurye isimli firma tarafından sağlanan bu hizmet, kendileri ile herhangi bir iletişim kanalı olmaması sebebi ile daha da arap saçına dönüyor.

Benim anladığım AGT Kurye denen şirket(imsi), Aktif İleti’nin bir alt firması.

Nereden Anladım?  Hepsiburada’nın verdiği takip kodu, Aktif İleti’nin kurye takip bölümünden takip edilebiliyor.

http://tr.aktif.com/gonderisorgulama/

Dip Not: Sadece “dağıtım için sevk edildi” yazmak bir takip süreci ise tabi.

Aktif İleti denen firmayı arayarak durumu bildirmek istediğinizde ise, çağrı merkezi diye verdikleri telefonun aslında bir robot operatörden ibaret olduğunu, sitelerindeki kurye takip bölümünde gösterdiği bilgileri okuyup çat diye suratınıza kapattığında anlıyorsunuz.

Nasıl bir hizmet, nasıl bir ciddiyetsizlik akıl alır gibi değil. “Bugün Teslimat” şeklinde taahütte bulunuyorsunuz, bunun için ek ücret ödüyorsunuz ancak kurye gelmiyor. Her şeyi geçtim, gidip direk alabileceğiniz bir şubeleride yok. Kurye fıldır fıldır geziyor, telefonu yok bir şeyi yok.

Tek umudunuz eve kapanıp (artık 1 gün mü olur 2 gün mü olur) sabahtan akşama kadar kuryeyi beklemek.

Hepsiburada‘ya da tek bir lafım var. Fikri Amazon’dan alıp Türkiye’ye uyguluyorsunuz tamam da, kalite çıktısını kontrol etmek hiç mi aklınıza gelmiyor yahu? Sorunu Hepsiburada‘ya bildirdiğinizde duyacağınız tek cevap “Sorununuzu kayıt altına aldık, ilgili departmandaki arkadaşlarımız size dönüş sağlayacaklardır.” oluyor. Böyle saçmalık olmaz, birazda Amazon’un müşteri memnuniyet politikasını örnek alın.

Özet olarak; kullanmanızı kesinlikle önermem. Hele ki acele bir işiniz varsa ve buna güvenerek verdiyseniz siparişinizi, şimdiden geçmiş olsun.

Güncelleme: Paket 28/02/2017 tarihinde teslim edildi, yani tam 5 gün sonra. Asla tavsiye etmiyorum.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 kişi tarafından ortalama puan: 5,00/5 Bu yazıyı değerlendirerek sizde bize yardımcı olmak ister misiniz)
Loading...

Yazar Hakkında

Burak ÖZTÜRK

Kitap okumayı seven, hobi olarak yazılım geliştiren, insanlara karşı ön yargılı olmayan - gözümün tutmadığı insanlar hariç :) -, müzik dinlemeyi çok seven. Kendi halinde biri, ha birde İnşaat Mühendisliği öğrencisi :)