Yazılım & Teknoloji

Tesla’nın otomatik park özelliği ve Apple Watch Uyumu

Tesla’nın otomatik park ve araç çağırma (Summon) özelliğinin Apple Watch ile kullanımını gösteren bir video ortaya çıktı.

Tesla bildiğiniz gibi elektrikli araçların şuanda kralı, otomobil dünyasının Apple’ı. Normalde Tesla tarafından yayınlanmış herhangi bir Apple Watch uygulaması bulunmazken, bir geliştirici tarafından Tesla’nın Summon özelliği Apple Watch ile uyumlu hale getirildi.

Allen Wong isimli geliştirici tarafından geliştirilen bu uygulama saatinizden Tesla aracınızın batarya durumunu, hızını, konumunu ve sıcaklığını görmenizi sağlıyor. Bununla birlikte aracı açmak ve kilitlemek gibi basit fonksiyonlarıda yerine getirebiliyor.

Uygulamanın çarşamba günü yayınlanan son sürümünde, Apple Watch’unuzu kullanarak aracınızı garajınızdan çağırabiliyorsunuz ve siz evden çıktığınızda aracınız önünüze gelmiş oluyor.

Güncelleme notlarına göre aracınızın anahtarı menzil dışında kalacak kadar uzak olsa (39 adım) bile kullanabiliyorsunuz.

Tesla araç sahibi Mark Schey uygulamayı test etmiş ve gerçekten belirtildiği gibi çalışıp çalışmadığını hepimize göstermek için video çekmiş.

Eğer uygulamayı denemek isteyenler varsa uygulamaya AppStore’dan buraya tıklayarak ulaşabilirler.

Ülkemizde henüz resmi olarak satışı olmasada geçtiğimiz ay Tesla’nın ülkemizde hizmet vereceği firmayı kurması heyecan yaratmıştı.

Fiyatları – şimdilik – gerçekten pahalı olsada, eğer karşılayabiliyorsanız otomobil sektörünün geleceğinin bu araçlarda olduğunu düşünüyorum.

Sevgiyle kalın… 😉

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıyı değerlendirerek bize yardımcı olmak ister misiniz?)

Loading...

Yazar Hakkında

Burak ÖZTÜRK

Kitap okumayı seven, hobi olarak yazılım geliştiren, insanlara karşı ön yargılı olmayan - gözümün tutmadığı insanlar hariç :) -, müzik dinlemeyi çok seven. Kendi halinde biri, ha birde İnşaat Mühendisliği öğrencisi :)