Yazılım & Teknoloji

Twitter timeline’da yapacağı değişikliklerde seçenecek sunacak

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulanlarından biride Twitter’ın artık gönderilme zamanına göre değilde alaka düzeyine göre timeline’ı şekillendireceği ve kullanıcıların bu şekilde Twitter’ın eğlenceli olmaktan çıkacağından endişe ediyorlardı. Twitter tarafından yapılan açıklama bu konuya son noktayı koydu.

Twitter yaptığı açıklamada timeline’da değişiklikler yapılacağını doğruladı. Twitter kullanıcılarının online olmadığında kaçırdığı içeriklerin bir hayli fazla olduğunu söylüyor ve bu konuda da oldukça rahatsız.

Gelecek yeni algoritma ile Twitter kullanıcılarına kendi timeline’ını seçme özgürlüğü tanıyacağını açıkladı. Yani yeni yayınlanacak algoritmadan memnun olmayan kullanıcıları dilediği zaman eski timeline’ına kavuşabilecek.

Twitter’ın kıdemli mühendisi Mike Jahr’ın bugün yazdığı blog yazısında da bu konuya detaylı bir şekilde yer verdi. Jahr, bugünden itibaren bu konuda çeşitli değişikliklere başlandığını duyurdu.

Jahr’ın açıklamasına göre Twitter’a bir süre giriş yapmayıp daha sonra girdiğinizde sizin online olmadığınız sürede en çok etkileşime giren tweetleri timeline’nızın en tepesinde göreceksiniz.

Bu değişiklikler kullanıcıları ne kadar memnun eder bilmiyorum ama, Twitter’ın geçtiğimiz yılın 3 çeyreğinide zararla kapattığını düşünürsek Twitter’ın taze kan arayışında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

320 milyon aktif kullancısı olan sosyal medya devinde işler daha çok değişecek gibi duruyor.

Sevgiyle kalın… 🙂

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 kişi tarafından ortalama puan: 5,00/5 Bu yazıyı değerlendirerek sizde bize yardımcı olmak ister misiniz)
Loading...

Yazar Hakkında

Burak ÖZTÜRK

Kitap okumayı seven, hobi olarak yazılım geliştiren, insanlara karşı ön yargılı olmayan - gözümün tutmadığı insanlar hariç :) -, müzik dinlemeyi çok seven. Kendi halinde biri, ha birde İnşaat Mühendisliği öğrencisi :)